« strana 12 »

Koncert Evy Urbanové v Uherském Brodě

rubrika: 3.1 Hudba


U příležitosti 30.výročí založení Klubu kultury v Uherském Brodě se jeho vedení podařil husarský kousek. Pro slavnostní koncert 20.11.2015 získal hvězdu první velikosti – paní Evu Urbanovou. Doprovázel ji orchestr Boom Band Jiřího Dvořáka.

 

Evule


Celý článek »

komentářů: 1         


Kalendář z vlastnoručně pořízených fotografií

rubrika: 3.7 Pel-mel


Vlastní kalendář? Proč ne, zkuste to!

 

Evule


Celý článek »

komentářů: 11         


Jak jsem nakupovala v obchodním domě IKEA

rubrika: 3.5 Zážitky


Dále popsaný zážitek z nakupování v obchodním domě IKEA jsem učinila asi před 3 lety. Od té doby jsem v IKEA nebyla. Ovšem hovořila jsem s několika známými a ti měli podobnou zkušenost. Dnes jsem byla v obchodním centru Palladium (Praha, nám. Republiky). Kdybych nepotřebovala jisté injekce, které jsou v tamní lékárně za velmi výhodnou cenu, ani by mne nenapadlo tam jet. Chyba zřejmě bude jednak v mém smyslu pro orientaci a jednak v úporné snaze projektantů koncipovat obchodní centra tak, aby se v nich zmatený návštěvník musel prodrat mnohými uličkami a svézt se na mnohých krátkých eskalátorech. Naivně předpokládají, že se tak zvýší pravděpodobnost, že takový návštěvník něco koupí "když už tam je". Na mne to neplatí. Já osobně se cítím ohrožena, obchody ignoruji a zastavuji lidi s naléhavou otázkou: Jak ven ??? Dnes jsem otázku mírně pozměnila - Jak se co nejkratší cestou dostanu na metro??? (Palladium ústí ve svém -1 podlaží do vestibulu metra B). Prostě bič a pryč...smiley

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 11         


Blog Axina

rubrika: 3.8 Axina sděluje


Vážení a milí čtenáři,
 
po vleklých a hlubokých neshodách s majitelem blogu Neviditelný čert jsem konečně udělala to, co jsem měla udělat již dávno.
6. listopadu 2015 byl spuštěn můj vlastní blog Axina.
Je na webové stránce, kterou si právě prohlížíte, tj. http://www.axina.cz
Vytvořil ho dle mých přání a představ a technicky ho spravuje webmaster, pan Petr Hrubý, kterému tímto srdečně děkuji.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 5         


Říše zvířat 4 - Jižní Amerika (2/2)

rubrika: 2.2 Říše zvířat


V pravěku byla Jižní Amerika součástí jedné velké zemské masy zvané Pangea, která se později rozpadla na Eurasii a Gondwanu. Nakonec se před 100 milióny let Jižní Amerika odtrhla i od Gondwany. Jižní Amerika je izolovaný kontinent a díky tomu zde najdeme mnoho zvířat a rostlin, které nežijí nikde jinde na světě.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 11         


Říše zvířat 3 – Jižní Amerika (1/2)

rubrika: 2.2 Říše zvířat


Jižní Amerika je čtvrtým největším světadílem na zeměkouli. Zaujímá plochu 17,84 milionů kilometrů čtverečních. Vyskytují se na něm pouště, tropické deštné pralesy i chladné horské oblasti. Na západě leží Andy, nejdelší horský hřeben světa, na východě rozsáhlé horské lesy a na severu nížiny s mocnými toky Amazonky. V takových extrémních klimatických podmínkách žije množství neobyčejných zvířat.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 22         


Norsko

rubrika: 2.1 Krásy přírody


Norsko leží v severní Evropě na západní straně Skandinávského poloostrova a na mnoha ostrůvcích v Severním moři, Norském moři, Barentsově moři a v Severním ledovém oceánu. Pod norskou suverenitu patří rovněž arktické souostroví Špicberky. Sousedí se Švédskem, Finskem a Ruskem.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 13         


Říše zvířat 2 – Severní Amerika (2/2)

rubrika: 2.2 Říše zvířat


Díky své velikosti leží Severní Amerika v několika podnebných pásmech. Počasí je zde značně nestálé a teplotní výkyvy mohou nastávat dokonce i několikrát denně. Tomuto podnebí se přizpůsobila i místní fauna. V dnešním dílu představíme dalších 7 živočišných druhů, které patří mezi rekordmany.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 3         


Jak jsem maturovala z fyziky

rubrika: 3.5 Zážitky


Nabízím povídání o jedné maturitě. Samozřejmě o té svojí (a to ještě jen o té její části, týkající se fyziky). Proběhla v roce 1976 na Akademickém gymnasiu Štěpánská v Praze.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 11         


Říše zvířat 1– Severní Amerika (1/2)

rubrika: 2.2 Říše zvířat


Na naší zemi žije až neuvěřitelné množství nejrůznějších druhů živočichů. Zoologové jich dosud popsali asi milion. Se svou prací zdaleka nejsou u konce, neboť mnoho koutů naší planety (počínaje tropickými pralesy a konče mořskými hlubinami) ještě nevydalo všechna svá tajemství. Podle aktuálních odhadů žije na zemi až 7.77 milionů druhů živočichů! Naprostá většina těch, které dosud nebyly popsány, patří mezi hmyz a mikroorganismy. Na tomto blogu bych Vám ráda přiblížila postupně asi 150 druhů zvířat. Živočišné druhy byly vybrány tak, aby byly jimi zastoupeny všechny kontinenty. Samostatnými kategoriemi navíc budou zvířata obývající oceán a zvířata obývající obě polární oblasti. Společným rysem všech vybraných druhů zvířat je to, že jsou v nějakém ohledu rekordmany.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  8  9  10  11    12    13  14  15  16  17  18  19   »