« strana 12 »

Bydlím v panelovém domě

rubrika: 3.5 Zážitky


více než 21 let bydlím v Praze v panelovém domě. Byt v osobním vlastnictví. Čas od času jsem za něj nucena bojovat jako tygr. A mnohdy mám účinnost jako parní lokomotiva. Zde je mail určený projektantovi, který jsem dnes tvořila cca 2 hodiny...

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 8         


Předvánoční čas

rubrika: 3.5 Zážitky


Vánoce jsou stejně nejkrásnější v době našeho dětství. Jen si to tehdy ještě neuvědomujeme.
 
Axina

Celý článek »

komentářů: 6         


Koncert Evy Urbanové v Uherském Brodě

rubrika: 3.1 Hudba


U příležitosti 30.výročí založení Klubu kultury v Uherském Brodě se jeho vedení podařil husarský kousek. Pro slavnostní koncert 20.11.2015 získal hvězdu první velikosti – paní Evu Urbanovou. Doprovázel ji orchestr Boom Band Jiřího Dvořáka.

 

Evule


Celý článek »

komentářů: 1         


Kalendář z vlastnoručně pořízených fotografií

rubrika: 3.7 Pel-mel


Vlastní kalendář? Proč ne, zkuste to!

 

Evule


Celý článek »

komentářů: 11         


Jak jsem nakupovala v obchodním domě IKEA

rubrika: 3.5 Zážitky


Dále popsaný zážitek z nakupování v obchodním domě IKEA jsem učinila asi před 3 lety. Od té doby jsem v IKEA nebyla. Ovšem hovořila jsem s několika známými a ti měli podobnou zkušenost. Dnes jsem byla v obchodním centru Palladium (Praha, nám. Republiky). Kdybych nepotřebovala jisté injekce, které jsou v tamní lékárně za velmi výhodnou cenu, ani by mne nenapadlo tam jet. Chyba zřejmě bude jednak v mém smyslu pro orientaci a jednak v úporné snaze projektantů koncipovat obchodní centra tak, aby se v nich zmatený návštěvník musel prodrat mnohými uličkami a svézt se na mnohých krátkých eskalátorech. Naivně předpokládají, že se tak zvýší pravděpodobnost, že takový návštěvník něco koupí "když už tam je". Na mne to neplatí. Já osobně se cítím ohrožena, obchody ignoruji a zastavuji lidi s naléhavou otázkou: Jak ven ??? Dnes jsem otázku mírně pozměnila - Jak se co nejkratší cestou dostanu na metro??? (Palladium ústí ve svém -1 podlaží do vestibulu metra B). Prostě bič a pryč...smiley

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 11         


Blog Axina

rubrika: 3.8 Axina sděluje


Vážení a milí čtenáři,
 
po vleklých a hlubokých neshodách s majitelem blogu Neviditelný čert, kde jsem cca 2 roky působila a publikovala 70 článků, jsem konečně udělala to, co jsem měla udělat již dávno. 6. listopadu 2015 jsem zahájila provoz vlastního blogu.
Blog nese název Axina a je na webové stránce, kterou si právě prohlížíte, tj. http://www.axina.cz
Vytvořil ho dle mých přání a představ a technicky ho spravuje webmaster, pan Petr Hrubý, kterému tímto srdečně děkuji.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 5         


Říše zvířat 4 - Jižní Amerika (2/2)

rubrika: 2.2 Říše zvířat


V pravěku byla Jižní Amerika součástí jedné velké zemské masy zvané Pangea, která se později rozpadla na Eurasii a Gondwanu. Nakonec se před 100 milióny let Jižní Amerika odtrhla i od Gondwany. Jižní Amerika je izolovaný kontinent a díky tomu zde najdeme mnoho zvířat a rostlin, které nežijí nikde jinde na světě.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 12         


Říše zvířat 3 – Jižní Amerika (1/2)

rubrika: 2.2 Říše zvířat


Jižní Amerika je čtvrtým největším světadílem na zeměkouli. Zaujímá plochu 17,84 milionů kilometrů čtverečních. Vyskytují se na něm pouště, tropické deštné pralesy i chladné horské oblasti. Na západě leží Andy, nejdelší horský hřeben světa, na východě rozsáhlé horské lesy a na severu nížiny s mocnými toky Amazonky. V takových extrémních klimatických podmínkách žije množství neobyčejných zvířat.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 22         


Norsko

rubrika: 2.1 Krásy přírody


Norsko leží v severní Evropě na západní straně Skandinávského poloostrova a na mnoha ostrůvcích v Severním moři, Norském moři, Barentsově moři a v Severním ledovém oceánu. Pod norskou suverenitu patří rovněž arktické souostroví Špicberky. Sousedí se Švédskem, Finskem a Ruskem.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 13         


Říše zvířat 2 – Severní Amerika (2/2)

rubrika: 2.2 Říše zvířat


Díky své velikosti leží Severní Amerika v několika podnebných pásmech. Počasí je zde značně nestálé a teplotní výkyvy mohou nastávat dokonce i několikrát denně. Tomuto podnebí se přizpůsobila i místní fauna. V dnešním dílu představíme dalších 7 živočišných druhů, které patří mezi rekordmany.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  8  9  10  11    12    13  14  15  16  17  18  19   »