Přelet vesmírné stanice ISS nad Zemí

rubrika: 1.8 Zajímavosti


Záběry z Mezinárodní vesmírné stanice ISS při jejím nočním přeletu nad Zemí jsou velice působivé. Bílé plochy, které vidíme, jsou oblaka, tmavě modré plochy jsou moře a oceány. Oranžově září světla velkoměst. Na obzoru můžeme několikrát vidět zlatý opar řídké atmosféry Země. Zeleně zbarvené části polární záře obvykle zůstávají pod vesmírnou stanicí, ale ISS prolétá červenými a fialovými vrcholy polární záře. Po stranách jsou občas vidět černé solární panely vesmírné stanice. Ke konci každé videosekvence je vidět téměř zlověstně se blížící vlna jasu. Ale jde jen o úsvit nad polovinou Země. ISS se s ním setkává každých 90 minut.

Axina


 

 


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Web  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Axina
1
Axina 07.03.2012, 19:20:26
Více o Mezinárodní vesmírné stanici, zatím nejdražším objektu, který lidstvo zkonstruovalo:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mezin%C3%A1rodn%C3%AD_vesm%C3%ADrn%C3%A1_stanice

Na prvních dvou sekvencích jsou krásně vidět namodralé elektrické výboje (blesky) v bouřkových mračnech. Na třetí sekvenci je vidět jak nad obzor vychází souhvězdí Orion. Pro nás, pozorovatele oblohy na cca 50 st. severní zeměpisné šířky, je nezvyklá poloha Orionu na obloze. Je dána dráhou ISS kolem Země.

«     1     »