Vídeňské muzeum voskových figurín

rubrika: 3.4 Výtvarné umění


Světoznámé muzeum voskových figurín Madame Tussaud sídlí v Londýně. Pobočky má po celém světě. V Evropě v Blackpoolu, Londýně, Amsterdamu, Berlíně a od roku 2011 také ve Vídni.

 

(Prezentaci jako podklad pro video dodala Astra, které tímto děkuji.)

 

Axina


Muzeum Madame Tussaud ve vídeňském Prátru má celkovou plochu 2 000 m2 a je rozděleno do čtyř podlaží. Je v něm k vidění 65 voskových figurín. Z historických postav v něm narazíte třeba na císaře Františka Josefa I a jeho manželku Sissi, Wolfganga Amadea Mozarta nebo Marii Terezii. Silné zastoupení mají mezinárodní celebrity. Showbusiness zastupují například Nicole Kidman, Angelina Jolie nebo Michael Jackson, světovou politiku Mahátma Ghándí nebo Nelson Mandela.

 

Voskové figuríny v muzeu Madame Tussaud fascinují návštěvníky už přes 150 let. Vytvoření jedné figuríny trvá tři až šest měsíců. Je k tomu zapotřebí přes 500 přesných rozměrů těla a asi 200 fotografií, aby bylo možné detailně zachytit i ten sebemenší rys dané osoby. První sezení s vybranou osobností trvá asi tři hodiny. Celebrita zaujme svou pózu na otočném podstavci. Následuje fotografování a měření hlavy a celého těla. Osobnost si nechá sejmout i otisk zubů, chrup pak vytvoří zubní laborant.


Základní kostru figuríny tvoří kovové trubky a dráty. Podle měření a snímků vymodelují sochaři kabinetu Madame Tussaud hlavu a postavu. Po dokončení se udělá sádrová forma. Hlava se odlije z vosku, tělo z pryskyřice a z laminátu. Následuje barvení tváře a těla olejovými barvami. K dohotovení hlavy se používají lidské vlasy, do modelu se vpichují jehlou po jednom. Vyberou se oční čočky, které barevně odpovídají předobrazu. Duhovka očí z akrylové pryskyřice se maluje ručně. Oblečení pro figurínu vybírají většinou celebrity samy. Obvykle věnují své šaty.


Muzea Madame Tussaud provozuje Merlin Entertainments Group, která je vedoucí zábavní firmou v Evropě. Ve světě zaujímá druhou příčku, hned po Disneylandu.

 

 


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Web  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_