P. F. 2017

rubrika: 3.8 Axina sděluje


Nový rok plný příjemných překvapení a hodně sil na zvládnutí těch nepříjemných

všem návštěvníkům blogu přeje

 

Axina


 

Paní Jacquie Lawson je anglická výtvarnice. Žije v malebné vesničce Lurgashall v Jižní Anglii.

V roce 2000 vytvořila animované vánoční přání, ve kterém ztvárnila svého psa a kočky a svojí chalupu z 15. století. Poslala jej pro pobavení několika svým přátelům. Ti poslali pohlednici dalším lidem a během několika týdnů byla Jacquie Lawson zaplavena žádostmi z celého světa o návrhy dalších pohlednic.

 

V roce 2002 spolu s několika přáteli a členy rodiny vytvořila web http://www.jacquielawson.com

V průběhu let se sbírka animovaných pohlednic rozrostla na zhruba 380 kusů. Každá animace se vyznačuje uměleckými prvky a vykazuje nezvykle velkou míru pozornosti věnované detailům. Ke každé animaci je připojen pečlivě zvolený hudební doprovod.

Na webu je k dispozici celá řada kategorií pohlednic k nejrůznějším příležitostem - přání k narozeninám, k svatbě, k narození dítěte, k Vánocům, Velikonocům, Novému roku apod. Vytvořit jednu animaci trvá od několika týdnů do několika měsíců! Mnohé z prvků animace jsou malované ručně, tedy s použitím barev, štětce a papíru. Obrázky vytvořené klasickým způsobem jsou totiž mnohem atraktivnější, než kdyby byly vytvořené pomocí počítačových programů. Tyto obrázky jsou pak skenovány do elektronické podoby a následuje pracný proces animace. Nakonec je pro zvýraznění a doplnění animace připojena hudba.
 

Zde je pár vybraných ukázek s novoroční tématikou. Navštivte web sami a přehrajte si pro radost další animace. Šťastný nový rok!

Květinový valčík: http://www.jacquielawson.com/sendcard/preview?cont=1&hdn=15&fldCard=3346762&path=83554&pmode=init

Kolekce hodin: http://www.jacquielawson.com/sendcard/preview?cont=1&hdn=0&fldCard=3412502&path=105741&pmode=init

Na krásném modrém Dunaji: http://www.jacquielawson.com/sendcard/preview?cont=1&hdn=0&fldCard=3148566&path=83554&pmode=init

 


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Web  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_