Snatam Kaur: The Sacred Chants For Healing

rubrika: 3.1 Hudba


Snatam Kaur je americká zpěvačka a hudební skladatelka žánru New Age. Kromě toho cestuje po světě jako mírová aktivistka.

 

Axina


Snatam Kaur se narodila v roce 1972 v Trinidadu (USA, Colorado). Když jí bylo šest let, rodina odešla do Indie, kde její matka studovala kírtan (posvátný zpěv, opakování jmen hinduistického boha Krišny). Od dětství byla vedena k józe, meditaci a lásce k hudbě. Byla vychovávána v sikhské komunitě a studovala indickou literaturu. Její rodiče byli nejen jógoví nadšenci, ale také skvělí hudebníci. V roce 1986 se přestěhovali zpět do USA. V Mill Valley (Kalifornie) začala Snatam Kaur studovat střední školu. Po jejím absolvování přešla na vysokou školu Mills College v Oaklandu v Kalifornii. Získala bakalářský titul v oboru biochemie. Na čas se pak vrátila do Indie studovat kírtan pod vedením matčina učitele, Bhai Hari Singha. V roce 1997 začala pracovat v oboru potravinářská technologie. V současné době žije v Kalifornii se svým mužem Sopurkh Singhem a jejich dcerou Jap Preet Kaur. Je učitelkou naam jógy, kundalini jógy a kírtanu.

 

Snatam Kaur se brzy začala věnovat spirituální hudbě. Její hudba je ideální na relaxaci, meditaci a cvičení jógy. Koncertuje po celé Americe. Dosud vydala 27 alb.

Má úžasnou schopnost transformovat tradiční náboženské zpěvy - mantry - do nádherných melodií, které v nás probouzí prastarou touhu po klidu a míru v duši. Její hlas dokáže posluchače během chvile zklidnit a uvolnit. Během svých cest po světě a na turné také učí jógu a meditace pro děti i dospělé. Je to součástí její snahy dát lidem nástroje pro každodenní dosahování vnitřního klidu.

 

Ukázka její tvorby, album The Sacred Chants For Healing (Posvátné zpěvy pro uzdravení):

 

Seznam skladeb:


1. Jap Man Sat Nam (od 0:00)
2. Ek Ong Kaar (od 11:08)
3. Servant of Peace (od 19:51)
4. By Thy Grace (od 27:03)
5. Gobinda Gobinda Hari Hari (od 34:48)
6. Ong Namo (od 45:37)
7. Ra Ma Da Sa (od 55:40)
8. Long Time Sun (od 1:09:13)

 

 

Poznámka: Je pozoruhodné, jak se institucionalizované církve vůči myšlenkovému proudu New Age nesouhlasně vymezují.


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Web  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_