Tajemný vesmír - 1x03 Konec planety Země

rubrika: 1.1 Sluneční soustava


Třetí epizoda první série amerického dokumentárního televizního seriálu Tajemný vesmír popisuje různá nebezpečí, která hrozí naší planetě z vesmíru.
 

Axina


Podíváme se na možné scénáře konce života na Zemi. Pokud si naši rodnou planetu předčasně nezničíme sami, může být konec života na Zemi způsoben gama zábleskem nebo nárazem asteroidu či komety. Ale i v případě, že se podobné katastrofy naší planetě vyhnou, nepochybně přijde den, kdy zanikne nejen život na Zemi, ale i Země sama. Bude roztavena expandujícím Sluncem, při jeho přeměně ze žlutého trpaslíka v rudého obra. Dle současné úrovně našich znalostí nastane tato doba za cca 5 miliard let. Lidstvo má dost času připravit se na jediné možné řešení: Nalézt a kolonizovat planety vhodné pro pozemský život. Vyřeší tak problém přežití lidstva na další miliardy let, ovšem ne navždy. I nová životodárná slunce projdou neúprosným vývojem hvězd a jednou zaniknou.

 


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Web  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_