Létající drahokamy

rubrika: 2.1 Krásy přírody


Od dubna do července 2011 se v historickém městě Freibergu (Německo, Sasko) konala neobvyklá výstava s názvem "Létající drahokamy". Návštěvníci zde mohli vidět 150 párů motýlů a kamenů, vytvořených ze dvou nezávislých sbírek. Ze sbírky motýlů a ze sbírky minerálů. Od roku 1997 sbírají Robert Jakob a Markus Klein tyto páry s nadšením pro onu obdivuhodnou podobnost obou entit.

 

(Prezentaci jako podklad pro video dodala Astra, které tímto děkuji.)

 

Axina


 


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Web  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

2
Lucifer (neregistrovaný) 21.03.2012, 20:12:31
Tak jsem zrovna dokončil zítřejší pojednání o rovnováze mezi sympatikusem a parasympatikusem a konečně jsem si v klidu prohlédl tuto prezentaci. Fantastické. Úžasné zpodobnění kamenů, minerálů a drahokamů v motýlech et vice versa. Autoři mají skvělý pozorovací talent.

Axina
1
Axina 21.03.2012, 18:24:51
Mám minisbírku minerálů. Něco přes 50 kousků. Vždy ve 2 exemplářích ze stejného naleziště. Nic vzácného. Jaspisy, acháty, býčí oko, sokolí oko, tygří oko, citrín, růženín, aventurín, unakit, hematit, howlit, křemen, karneol, křišťál, obsidián, ametyst...
Čas od času udělám jejich výřad. Většinou na dece, jinam se už všechny nevejdou. Fascinují mne věky, po které existují a extrémy teplot a tlaků, kterými musely projít.
O úžasné podobnosti kreseb minerálů a kreseb na křídlech hmyzu jsem dosud nevěděla. Moc krásná prezenatce, Astro. Díky.

«     1     »