Upozorňování na nové články na blogu

rubrika: 3.8 Axina sděluje


Od 19.9.2017 je na blogu zprovozněna nová funkce pro registrované čtenáře - zasílání upozornění na nové články. Za realizaci funkce děkuji panu Petrovi Hrubému, administrátorovi webu.

 

Axina


Vážení čtenáři,

 

sami dobře víte, jak je časově náročné navštěvovat blogy, které Vás zaujaly, a zjišťovat, zda na nich nepřibyl nový článek. Tento problém lze snadno vyřešit tím, že si necháte zasílat mailem upozornění na nové články na blogu.

Blog axina.cz nabízí tuto službu od dnešního dne, tj. od 19.9.2017. Máte-li zájem nechat si zasílat upozornění, je třeba, abyste se na blogu zaregistrovali, přihlásili se a v profilu si nastavili požadavek na zasílání mailů s upozorněním.

 

Registrace je záležitost jednoduchá a jednorázová. Nejsou o Vás vyžadovány ani shromažďovány žádné citlivé informace. Pouze dojde k přiřazení Vaší mailové adresy a Vámi zvoleného hesla k Vámi zvolenému nicku. Nick (jméno, pod nímž budete na blogu vystupovat) může obsahovat písmena a číslice, ne však písmena s diakritikou. Registraci provedete tak, že v bloku "Login" (po levé straně hlavní stránky blogu) kliknete do odkazu "Registrace nového uživatele".

Po té, co se na blogu axina.cz zaregistrujete, přijde vám ověřovací mail (abychom zamezili teoretické možnosti, že by někdo přihlásil k odběru novinek někoho jiného, než je on sám). Po odeslání odpovědi na ověřovací mail je registrace dokončena. Od té doby je zajištěno, že se za Vás nikdo na blogu nemůže vydávat. Musel by znát Vaše heslo. Po registraci je možné vkládat na blog komentáře pod registrovaným jménem pouze po přihlášení.

 

Přihlášení provedete tak, že po levé straně hlavní stránky blogu vyplníte položku "Username" (Vaše uživatelské jméno) a položku "Password" (Vaše heslo). Po správném vyplnění položek Vás systém "pozná" a nabídne Vám (zcela nahoře po levé straně hlavní stránky) nový blok "Správa" a v něm dvě funkce: Profil a Odhlásit. Dokud se neodhlásíte nebo dokud z blogu neodejdete, můžete vkládat libovolný počet komentářů. U nich již své jméno a heslo uvádět nemusíte, tyto údaje budou na formuláři pro vložení komentáře automaticky předplněny. Nebudete také při vkládání komentářů "obtěžováni" nutností zadávat jednorázový kontrolní kód na odlišení lidí od spamových robotů (CAPTCHA).

Tato nabídka nových funkcí je minimální. Má ji každý registrovaný uživatel blogu. Existuje však více kategorií uživatelů blogu (spolupracovník, redaktor, administrátor). Rozsah jejich oprávnění je větší, mají k dispozici více funkcí v bloku "Správa".

 

Chcete-li, aby Vám byla mailem zasílána upozornění na nové články na blogu, přihlašte se a klikněte (po levé straně hlavní stránky, nahoře) na funkci "Profil". Tam zaškrtněte okénko "Zasílat novinky na e-mail". Toť vše.

 

Pokud se opomenete přihlásit a pokusíte se odeslat komentář pod registrovaným jménem, systém Vás vyzve k zadání Vašeho hesla.

Poznámka: Ochrana uživatele heslem je běžné opatření. Zneužití nicku je málo pravděpodobné, ale teoreticky možné.

Tip: Pokud by Vás při běžném komentování přihlašování obtěžovalo, je možné použít následující strategii: Vystupovat pod dvěma (nejlépe podobnými) nicky. Například uživatel registrovaný pod jménem "struprum" může odesílat komentář také pod nickem např. "struprum1".  Registrovaný nick "stuprum" nemůže nikdo zneužít. Uživatel "stuprum" si může v profilu nastavit požadavek na zasílání upozornění na nové články. Pod neregistrovaným nickem "stuprum1" může napsat komentář kdokoliv. Neregistrovaný uživatel "struprum1" si nemůže nastavit požadavek na zasílání upozornění na nové články.

 

Těším se na Vaše komentáře, ať už je napíšete jako registrovaní nebo jako neregistrovaní čtenáři blogu axina.cz.


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Web  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Axina
2
Axina * Web 21.09.2017, 11:08:30
Myslím, že v komentáři [1] nick rozhodně nebyl zneužit Usmívající se Důvod domněnky: NeregistrovanémuStuprumovi se funkce zamlouvá, ač ji využít nemůže. Registrovaný stuprum, který funkci využít může, se rozhodl ji nevyužít. Tohle je prostě autentický stuprum S vyplazeným jazykem

1
NeregistrovanýStuprum (neregistrovaný) Web 21.09.2017, 05:24:56
Velice užitečná funkce. Děkujeme! S vyplazeným jazykem

«     1     »