Obrazy Vladimira Volegova

rubrika: 3.4 Výtvarné umění


Malíř Vladimír Volegov se narodil v roce 1957 v Chabarovsku. Na svých obrazech zobrazuje člověka a jeho okolí v živých, až jásavých barvách, se zdůrazněním všeho krásného a příjemného. Někteří kritici soudí, že se tak často dostává až k hranici přijatelnosti. Jiní jsou toho názoru, že rozhodné přitakání všemu pozitivnímu nelze považovat v tomto případě za umělecké provinění.

 

Axina


Vladimír Jurjevič Volegov se narodil v roce 19.12.1957 v Chabarovsku. S malováním začal ve třech letech. Absolvoval uměleckou školu v ukrajinském městě Krivoj Rog. Po službě armádě byl přijat do Polygrafického ústav užitého umění ve Lvově. Začátkem roku 1984 se zúčastnil a zvítězil v mezinárodní soutěži plakátového umění. V roce 1988 se přestěhoval do Moskvy. Stal se vyhledávaným návrhářem a grafikem. Pro významná ruská nakladatelství navrhoval plakáty, obaly na CD a kazety pro hudební skupiny. Při práci s nakladatelstvími prokračoval v práci na obrazech a účastnil se výstav. Několik let cestoval po Evropě a peníze na živobytí si vydělával malováním portrétů v ulicích Barcelony, Berlína, Florencie, Paříže, Vídně a v dalších evropských městech s proslulými obrazárnami a galériemi. Tato zkušenost přispěla ke zdokonalení jeho malby. Je autorem pozoruhodných figurativních maleb.  V únoru 2004 podepsal dlouhodobý kontrakt s americkým nakladatelstvím Soho Editions.
 

Vladimir Volegov:

http://www.google.cz/imgres?q=Vladimir+Volegov&hl=cs&lr=lang_cs&sa=X&rls=com.microsoft:en-US&biw=908&bih=631&tbs=lr:lang_1cs&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=cDI41Xz9hYuwkM:&imgrefurl=http://www.exposuresfineart.com/artist/Vladimir_Volegov/biography/&docid=9R4kkYEPj6PeIM&imgurl=http://images.exposuresfineart.com/Volegov_Artistportrait1.jpg&w=324&h=400&ei=g5gDUJf0AY2a1AX9pqC8Bw&zoom=1

 

 


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Web  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Axina
2
Axina * Web 23.04.2017, 14:06:44
[1] Ano, u Vladimira Volegova "je svět ještě v pořádku"... Usmívající se

1
MarijaKes (neregistrovaný) * Web 23.04.2017, 13:28:46
Děkuji za krásnou chvilku strávenou s obrazy Vladimíra Jurjeviče Volegova. Nejsem odborník, jen mohu říci, jak na mne malířovo dílo působí. Romantika, krása, poklid, touha, vzrušení....svět, ve kterém je vše jak má být....čisté, spokojené.
Miluju podobné detailní oleje. každý obraz vypráví příběh a každému divákovi ten jeden originální, podle toho v jakém citovém rozpoložení se divák nachází.

«     1     »