Blog Axina

rubrika: 3.8 Axina sděluje


Vážení a milí čtenáři,
 
po vleklých a hlubokých neshodách s majitelem blogu Neviditelný čert, kde jsem cca 2 roky působila a publikovala 70 článků, jsem konečně udělala to, co jsem měla udělat již dávno. 6. listopadu 2015 jsem zahájila provoz vlastního blogu.
Blog nese název Axina a je na webové stránce, kterou si právě prohlížíte, tj. http://www.axina.cz
Vytvořil ho dle mých přání a představ a technicky ho spravuje webmaster, pan Petr Hrubý, kterému tímto srdečně děkuji.

 

Axina


Axina bylo jméno mých dvou posledních milovaných psů.
Byly to fenky plemene welshterriér.
Báječné, věrné, oddané a chytré kamarádky.
První žila v letech 1968 až 1981.
Druhá v letech 1981 až 1994.
Přinášely do mého života radost.
 
Moc bych si přála, aby tento blog byl jako ony.
Jméno Axina je nejenom jméno blogu, ale i můj nick.
 
Blog Axina obsahuje i mé starší články, původně publikované na blogu NČ.
Většinou nemám tolik času ani invence, abych denně či obden publikovala nový článek.
Ale několikrát do měsíce se mi to snad povede.
Těším se, že blog občas navštívíte a podělíte se o to, co život dal a vzal. Ať už formou komentářů nebo článků.
Kontaktovat mne můžete mailem na adresu axina13@seznam.cz
 
Ten, kdo v dobrém přichází, bude vždy vítán smiley
 
Dodatek: Je neděle 8.10.2017 a blog.cz je nedostupný. Bloger TlusŤjoch reaguje velmi rychle - začíná budovat svůj nový blog na blogspot.cz. Uvědomuji si při testovacích komentářích, o které mne požádal, že jsem si před 2 roky na blogspot.cz i já vytvořila svůj profil. Zde je pár informací z onoho profilu pro přiblížení mé osoby, abych nebyla tak tajemná:
 
 
Povolání programátorka
Místo Praha, Česko
Zájmy astronomie, genealogie, blogování
Oblíbené filmy Star Trek, Columbo, Můj přítel Monk, Mentalista, Matrix, Pán prstenů, Krajní meze, Legenda Kung-fu pokračuje, Harry Potter, Dr. House, Krokodýl Dundee, Bohové musí být šílení, Růžový panter, Sexmise, Síť, Hra, Amadeus, Babička, Vratné lahve, Vlak dětství a naděje, Romeo a Julie na konci listopadu, Básníci, Sestřičky, Kulový blesk, Donšajni
Oblíbená hudba W.A.Mozart, James Last, Andre Rieu, Rondo Veneziano, Enya, Mike Oldfield, Leonard Cohen, Nana MouskouriSarah Brightman, Snatam Kaur, Karel Gott, Hana Hegerová
Oblíbené knihy Pan Kaplan má stále třídu rád, Robin, To by se zvěrolékaři stát nemělo, Čisté radosti mého života, Mrtvá a živá, Jana Eyrová, Kmotr, Letiště, Hotel, Příběhy pilota Pirxe, Dveře do léta, Nenávidím a miluji

 

 

komentářů: 5         Komentáře (5)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Web  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

6
Miloš (neregistrovaný) 05.01.2017, 19:58:57
Axino, všechny vaše prezentace, i když byly publikovány pod jménem administrátora NČ, bych si přenesl sem. Ani si nepamatuji, že by on nějaké tvořil.

Já jsem na bývalé adrese stačil vymazat celý obsah článků, ale z ohleduplnosti jsem nechal diskuzi k nim. Když jsem po nějaké době chtěl smazat i tu (a tím bych zmizely úplně a já ze seznamu autorů), zjistil jsem, že už mám k administraci vlastních článků zablokovaný přístup. Proto tam ještě takto "straším". Administrátor na mou mailovou žádost o úplné vymazání nereagoval, zřejmě je rád, že tam alespoň něco zůstalo. Ale už mně je to jedno, protože se tam podívám jednou za uherský rok a musím se pousmát nad současnou bídou. Nebýt odkazování na Neviditelného psa, nebylo by tam autorského už takřka nic.

Axina
5
Axina * 05.01.2017, 09:39:40
Máte pravdu, Miloši. Na tom blogu jsem zůstávala z nějaké setrvačnosti. A také mi bylo líto opustit tvorbu, na které jsem se podílela. S přestávkami, ale přece jen řadu měsíců. Vizuální příbuznost daného blogu a tohoto není náhodná. To já jsem našla schopného webmastera, který web dle mých představ zcela přeprogramoval. Věnovala jsem spoustu času součinnosti při ladění formální stránky webu, promýšlela jsem řadu detailů. Proto je Vám axina.cz tak formálně povědomá.
Osobní vazba na webmastera se vyplatila. Nemusela jsem se při odchodu z předchozího blogu o nic prosit. Mé články tam byly smazány, sem byly přetaženy. Existují tam sice nějaké komentáře (i rozsáhlé a pracné) a prezentace (které jsem naivně psala, ale publikovala pod jménem subdodavatele videa), ale to není podstatné. Bylo by pošetilé na nich lpět.
Něco jsem tam získala - zkušenost. Byť často negativní a kuriózní. S historkami na téma "Mé působení na daném blogu" a “Osobní kontakt s majitelem daného blogu” mívám ve společnosti přátel úspěch.
Bohužel, mé vychované, seriózní já mi brání v jejich publikaci v rubrice Zážitky Usmívající se

3
Miloš (neregistrovaný) 04.01.2017, 22:01:22
Myslím, že osamostatnění je to nejlepší, co každý může udělat. Když si vzpomenu, jak jsem na jednom nejmenovaném blogu byl závislý na naprostém primitivovi, který ani na mou výslovnou žádost mě po odchodu neodstranil ze seznamu autorů a nesmazal po mně veškeré stopy, ještě teď mě to vytáčí.

Axina
2
Axina * 15.11.2015, 20:10:21
Evi, úplně jsi mne dojala, díky! Usmívající se

Blogování je fenomén, který přišel s rozšířením internetu. Jsou tisíce a tisíce blogů. Několik desítek je jich velmi úspěšných, tzn. hojně navštěvovaných. Jejich autor či autoři už však prakticky nedělají nic jiného, než že udržují blog. Jsou redaktory na plný úvazek. Navíc je těžké přicházet stále s něčím novým.
Mám mnohem skromnější cíl. Myslím, že člověk by měl mluvit jen když má co říci. Na blogu mne přitahuje ta lehce dostupná možnost tříbit si názory diskusí s lidmi, kteří jsou podobného založení, ale mají jiné zkušenosti.
Nemíním se zcela vyhýbat politice, patří do našeho života ať chceme, či nechceme. Ale primárně budu dávat přednost jiným tématům. Politické debaty dokáží spolehlivě rozhádat i dobré přátele. Život je příliš krátký. Věnujme se především tématům, která ho činí krásným a zajímavým.

Evule
1 Velmi seriozní blog
Evule * 15.11.2015, 17:58:57
Milí čtenáři, s majitelkou a provozovatelkou blogu se dobře znám. Mohu vás ubezpečit, že tyto stránky jsou v dobrých a velmi seriozních rukách. Tím chci říci, že není třeba se obávat vyjevit zde své zážitky, myšlenky, postřehy. Dokonce je možné i uveřejnit nějaké zajímavé pojednání, jako je např. v astronomickém koutku. Také lze přidat něco i do sekce prezentace. Poslední dvě záležitosti je nutno dohodnout s majitelkou blogu, která pak váš výtvor na blog tzv. " vyvěsí".
Nejlépe je, když se zaregistrujete a při registraci uvedete svůj kontaktní email. Bylo by moc fajn, kdyby se řady čtenářů ale především i aktivních přispěvatelů začaly rozrůstat.
Děkuji tímto Axině, že blog založila a věřím, že si postupně najde cestu "mezi lid".

«     1     »