Piktogram v Crabwoodu

rubrika: 1.7 Mimozemský život


Zpočátku byly kruhy v obilí podobné obyčejnému kolu a byly vysvětlovány jako přírodní úkazy nebo jako stopy po přistání UFO. Postupný nárůst geometrické složitosti piktogramů se zdál být signálem, že jde o jakousi formu vzkazu od tajemných tvůrců.

Axina


crabwood.jpgBěhem mnoha let se objevily skupiny piktogramů o podobném námětu:
.....a) vážící se k vesmíru a cizím civilizacím
.....b) čerpající inspiraci z fraktálů
.....c) imitující třetí rozměr nebo vyvolávající optický klam pozorovatele
.....d) odvolávající se na symboliku starých kultur

Zastavme se u první skupiny piktogramů. V této skupině jsou nejznámější piktogramy z Chiboltonu z roku 2000, z Chiboltonu z roku 2001 a z Crabwoodu z roku 2002. První dva se vztahovaly ke sdělení, které obsahovalo základní data o lidské civilizaci a bylo vysláno v roce 1974 (v té době největším) radioteleskopem světa v Arecibu na ostrově Portorico. Piktogram z Chiboltonu z roku 2001 byl formulován jako odpověď od mimozemšťanů a obsahoval základní údaje o cizí civilizaci. Význam piktogramu z Chiboltonu z roku 2000 jsme (doufejme) pochopili až po vzniku piktogramu v Chiboltonu v roce 2001. Představuje schematické znázornění mimozemského komunikačního zařízení. Někteří analytikové se domnívají, že Chiboltonskou formací v obilí z roku 2000 si lze vyložit také tak, že jde o znázornění kruhů v obilí jako prostředku pro komunikaci.

Dne 15. srpna 2002 se v britském Crabwoodu u Winchesteru objevil piktogram v obilí, který ukázal, že technologie vytváření agrosymbolů vstoupila do nové etapy. Formace představuje tvář mimozemšťana. K ní je připojen obrazec – kruh, připomínající CD disk. Uvnitř kruhu se odvíjí od středu po okraj pás ve tvaru spirály.

Ponechme nyní stranou úvahy o tom, kdo a jak obrazec vytvořil. Zamysleme se nad tím, jak bychom přistoupili k řešení případného poselství, pokud by jej obrazec skutečně obsahoval.
Kotouč připomíná disk do starého orchestrionu, kde jehla, zajišťující hru určitého tónu, spadá do otvorů v disku. Řada otvorů však obvykle neměla spirálovitý průběh, nýbrž kruhový. Zajišťovala tak hraní stále stejné melodie. Pokud však je v piktogramu jediný pás, zkusme k dešifrování „poselství“ použít binární kód.
Poznámka: Již v roce 1961 Francis Drake otestoval schopnost vědců luštit podobná poselství. Ti od něj obdrželi dopis s řádkou složenou z nul a jedniček. Jedině dr. Oliver, povoláním elektrotechnik, objevil řešení. V poselství bylo celkem 1 271 znaků (nul a jedniček), což je součin dvou prvočísel – 31 a 41. Seřadil tedy znaky do 31 řádků po 41 sloupcích. Objevil se obrazec. (Kdyby býval seřadil znaky do 41 řádků po 31 sloupcích, žádný smysluplný obrazec by se mu neobjevil).
Pokud budeme aplikovat předpoklad, že „čtverec stojícího obilí“ = 0 a „čtverec ležícího obilí“ = 1, dostaneme rozvinutím celé spirály vepsané do disku číselnou řadu celkem 1 152 nul a jedniček. Binární zprávu.
Není možné si nevšimnout, že každý 9. čtvereček obilí je menší, než normální a slouží jako dělítko osmičlenných skupin nul a jedniček. Pokud těmto skupinám po převedení z dvojkové soustavy do desítkové číselné soustavy přidělíme podle ASCII kódu písmena, vyjde nám zpráva tohoto znění:

Beware the bearers of FALSE gifts & their BROKEN PROMISES. Much PAIN but still time. BELIEVE. There is GOOD out there. We OPpose DECEPTION. Conduit CLOSING.
V překladu :
Vyvarujte se poslů FALEŠNÝCH darů a jejich PORUŠENÝCH SLIBŮ. Mnoho BOLESTI ale ještě je čas. VĚŘTE. Tam venku je DOBŘE. Vzdorujeme PODVODU. Cesta SE UZAVÍRÁ.

A tím se (alespoň pro mne) částečně uzavřela i záhada kruhů v obilí smiley
Pokud by – dle mého názoru – byla autorem poselství nějaká mimozemská civilizace, která si osvojila (když ne slovem, tak evidentně písmem) jazyk anglický, pak by nám ten text poselství zapsala do obilí nebo třeba do mraků PŘÍMO. Nekomplikovala by situaci samoúčelným kódováním a dekódováním textu.

Nikdo zatím nemá jasno v tom, kdo a jakou technologií formace v obilí vytváří. Opět můj soukromý názor: Jsou pravděpodobná tato vysvětlení:
a) Jde o vojenský projekt. Ověřování nové technologie nejde realizovat tak, aby uniklo pozornosti veřejnosti. Postupuje se tedy tím způsobem, aby viditelné stopy ověřování nové technologie asociovaly mimozemská poselství. V historii lze nalézt spoustu příkladů, kdy jsou lidem poskytnuty chléb a hry, aby zapomněli na to podstatné, co se kolem nich děje.
b) Jde o projekt nepředstavitelně bohatého a lehce se nudícího jedince, event. několika takových jedinců. Když už jsou na světě tací, kteří si mohou zaplatit soukromý výlet do vesmíru, proč by nemohli existovat jiní, kteří se rozhodli financovat vznik kruhů v obilí?

Jste zklamaní? Nebuďte. Pro vás i pro sebe chovám jistou naději (asi 5-ti procentní, což vůbec není málo), že
c) Jde skutečně o poselství mimozemské civilizace. Piktogram v Crabwoodu měl pouze doložit, že ony bytosti ovládly jazyk, který je na naší planetě nejrozšířenější a že jsou jim do detailů jasné i technologie, které používáme v oblasti informatiky. A že se - jen tak mimochodem – orientují i v našich celospolečenských problémech.

A co je na to všem pozitivní? Jde o mírumilovné aktivity. Nechybí v nich smysl pro krásu. Je dán prostor pro důvtip. Je vyjádřen kritický postoj k nepravostem ve vývoji společnosti a současně je vyjádřena víra v lepší budoucnost. A to slouží ke cti vojenským expertům, bohatým podivínům i mimozemským civilizacím.

Fotografie:

Piktogram v Crabwoodu z roku 2002 – 1. přiblížení
Piktogram v Crabwoodu z roku 2002 – 2. přiblížení
Piktogram v Crabwoodu z roku 2002 – 3. přiblížení (jen disk)
Princip dekódování zprávy

Související články:

Zpráva z Areciba
Piktogramy v Chiboltonu I
Piktogramy v Chiboltonu II

Dokumentární pořady:

kruhy v obilí
letecké záběry na piktogram 16.8.2002
letecké záběry na piktogram 21.8.2002

Zdroje:

Klub Psychotroniky a UFO
Lucy Pringle's crop circle homepage
Wikipedie


komentářů: 20         Komentáře (20)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Web  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

20
Lucifer (neregistrovaný) * 13.09.2015, 21:12:45
Marně jsem přemýšlel, kterak se do vaší debaty zapojit, ale nic kloudného mě nenapadlo. Takže jenom tak halabala:

Na téma mimozemšťané jsem tady zveřejnil celou řadu článků z nejrůznějších zdrojů včetně svých vlastních názorů. Je to celé spektrum od skeptického extrému po extrém opačný. Pohybuji se někde mezi oběma extrémy. Jsem přesvědčen na sto procent, že ve vesmíru nejsme jediná civilizace. Pokud jde o kontakt s jinou, mimozemskou civilizací, mají skeptici dost rázný argument. Zatím se ještě nepodařilo vyvrátit, že nelze překonat rychlost světla. Za normálních okolností to bezpochyby není možné. Cestovat k nejbližší hvězdě, kde by se mohla nacházet jiná civilizace tak může trvat desítky, ale spíš stovky či tisíce let. To nedává smysl. Použít černé či červí díry je sice zajímavé, ale se zachováním hvězdoletu, natožpak života jeho posádky neslučitelné. Možností je samozřejmě více, ale jsou ještě absurdnější. Za současného stavu našeho fyzikálního poznání jsou takové návštěvy, tím myslí fyzické, neuskutečnitelné.

Je tady ale možnost jakéhosi kontaktu na dálku

http://www.neviditelnycert.cz/blog/astronomicky-koutek/1210-mimozemstane-a-vyssi-forma-kosmicke-komunikace.html

Domnívám se, že civilizace, která dospěje do stádia podobné komunikace včetně "holografického" přemísťování anebo jaksi přímo fyzického, bude na úplně jiné úrovni než my, takže s námi bude komunikovat jako třeba my s mravenci. Tolik moje halabala.

A ještě jako přídavek můj osobní zážitek na konci tohoto článku:

http://www.neviditelnycert.cz/blog/pel-mel/1160-ufo-mimozemstane-davova-psychoza-spiknuti-nebo-prirodni-jev-iii.html

19
Denis Strapáč (neregistrovaný) 13.09.2015, 14:20:27
Ten 3 komentár som si prečítal, ale nemal som potrebu sa k tomu vyjadrovat, lebo je to, prepáč za výraz, totalna sračka!
Pán Ing. Eduard Beneš je zrejme fanatik do konšpiračných teorií....


Vojenský projekt vačšinov prebieha bod hlavičkou jedneho štatu. Najma ked sa jedná o zbrane. ktore sa vyvíjaju na obranu štatu pred napadnutím najakým iným štatom, takže ich vývoj v spolupraci z dalším nedava logiku! A relane sa to nikdy nedialo a ani sa nedeje!

Nemyslím si, že ich kontakt prebiehajuci prostrednictvom CC je nedostojný, vzhladom na to, že ludsvo taký obrazec takým sposobom vytvorit nedokaže! Pomocov mikrovlnného žiarenia sa sice dá ohnut klas ale to by muselo byt omedzené, len na oblast ohybu a to je s dnešnými tech. u tak velkých, zložitých a rychlo vznikajucich obrazcov nemožne! Podobne je to aj s Benešovou teoriou o laserových satelitoch! Je totiž obrovský rozdiel zamerat určitý bod na zemi, ktore prebieha v spolupraci mnohých satelitov, ako vytvorit dokonale presný a detailný obrazec podobných rozmerov!

A ešte ohladom tvojej otázky:,,ohledně mé otázky, proč by mělo být zakódované sdělení důvěryhodnější, než nezakódované\" Pretože napisat par pismen do obilia zvladne skoro každý ale vytvorit v nom presný binárny kod je už umenie a posobí to serioznejšie a možno schvalne chcu aby sme nam tým premyšlali, zaoberali sa tým a vnimali to ako prejav ich vysokej inteligencie.
Neviem tiež pročo si myslíš, že prezentacia prostrednictvom CC je deštruktivna! V akom zmysle? Podla mna je to užastné, alebo poznaš inteligentnejší sposob?

Čo sa tej predstavivosti týka tak ja sa snažim odražat hlavne od faktov, od reality a predstavivost zapajat len minimalne! Zato ta tvoja bujná fantázia a fantastické zavery založené na ničom, predčilili moje očakávania!Axina
18 Oprava
Axina 13.09.2015, 10:10:47
Sdělení, obsažené v piktogramu v Crabwood, je dle mého názoru projev hravosti LIDÍ, kteří dostali za úkol provést další test nové POZEMSKÉ technologie.

Axina
17
Axina 13.09.2015, 09:37:29
Denisi, ohledně mé otázky, proč by mělo být zakódované sdělení důvěryhodnější, než nezakódované jsi nevysvětlil vůbec nic.
Když zašifruji, že 1+1=3 (v desítkové soustavě), nestane se to pravdou. Nezakódované 1+1=2 napsané křídou na tabuli má větší cenu, je pravdivé.
Pochopila/pochopili jsme všichni, že jsi horlivý zastánce existence mimozemských civilizací. To je hezké (bez ironie). Svědčí to o tom, že má člověk otevřenou mysl i srdce. Člověk tím vlastně říká, že věří ve smysluplnost života. Že chová naději, že v propastech vesmíru je mnoho civilizací a ze zákona velkých čísel plyne, že alespoň některé musí být ve svém vývoji dál a to v pozitivním slova smyslu.
Nějak jsi ve svém rozhorlení přešel informaci, že já v to věřím také. Ale jsem skeptická k tomu, že by důkazem existence mimozemské civilizace měly být obrazce v obilí. Myslím, že jsi nečetl všechny články na tomto blogu na dané téma. Jsou jenom 4 a máš na ně v tomto článku odkazy. Doporučuji - přečti si i diskuse k nim. A ještě jeden článek doporučuji tvé pozornosti.
http://www.neviditelnycert.cz/blog/pel-mel/835-bozi-mapa-i.html S Bohem to nemá nic společného.
Vraťme se k tvým komentářům. Překvapilo mne, jak malou představivost jsi ohledně problému osvědčil. Pokud mám pravdu, když se domnívám, že jde o svérázným způsobem utajovaný vojenský projekt, pak je to samozřejmě projekt velkého významu a rozsahu. Neomezuje se na jeden stát. Představuji si nějaké nové zařízení na principu laseru, pracující s mimořádnou přesností. Umístěno je na oběžné dráze Země. Pracuje s děsivou přesností. A mohlo by tak mít významné vojenské strategické uplatnění. I zbraně se stále vyvíjejí. (Přečetl sis komentář 3 k tomuto článku?)
Mám o mimozemské civilizaci lepší představu, než že se bude piplat se stébly obilí. Pokud by její zástupci vážili cestu k Zemi, bylo by takový projev jejich existence nedůstojný vzhledem k závažnosti sdělení. Za předpokladu, že jsou nám mimozemšťané alespoň trochu podobní, a chtějí demonstrovat své přátelské úmysly, zvolili by nějakou nedestruktivní a trvalejší formu své prezentace.
Sdělení, obsažené v agrosymbolu v Chibolton, je dle mého názoru projev hravosti LIDÍ, kteří dostali za úkol provést další test nové POZEMSKÉ technologie. Trochu to přepískli. Zřejmě jsou mezi nimi stejně vášniví zastání existence mimozemských civilizací, jako jsi ty Usmívající se

16
Denis Strapáč (neregistrovaný) * 13.09.2015, 01:45:49
Už som to vysvetlil....
A je jedno či si žena alebo muž, proste si skeptik! Tiež sa o problematiku MZ zaujímam už velmi dlho a som o ich existencií a ixh pritomnosti tu na zemi 100% presvedčený! Nie su to len v kruhy v obilí ale 100-ky dalších dokazov a situácií, ktore sa stali!
Preto ma takýto slepý skepticizmus, rozčuluje!

No a čo sa tej tvojej oblubenej verzie a) týka, nenapadlo ta, že keby to bol vojenský projekt, tak by sa kruhy objavovali iba v jednom štate? Bohužial pre teba, su po celom svete! Ale ty maš určite pravdu, amričania alebo neviem kto každe leto lieta do anglicka, francuzka alebo talianska aby tam v kukurici testovali tajne vojenské technologie! a nikdo si ich pri to za celé tie desatročia nevšimol! :D A nemyslš, že už ten projekt trvá trošku pridlho? :D
Neuveritelne fakt!Axina
15
Axina * 12.09.2015, 16:48:25
A ještě něco, Denisi:
Vysvětlete nám laskavě, proč by zakódované sdělení mělo být důvěryhodnější než nezakódované.

Axina
14
Axina * 12.09.2015, 16:34:17
Denisi, autorem článku je žena. Takže tu poznámku o "ksichtoch zadubenych skeptikov" jsem jako nečetla.
Na mnoha místech tohoto blogu jsem komentovala články nebo reagovala na komentáře když byla tématem existence mimozemských civilizací. Zajímá mne to celý život, přečetla jsem o tom mnohé. Věřím, že nejsme ve vesmíru sami.
Na druhou stranu jsem přesvědčena, že autory obrazců v obilí nejsou mimozemšťané. Nejvíce se přikláním k variantě a).

13 Reakcia
Denis Strapac (neregistrovaný) * 12.09.2015, 15:48:48
Reagujem na vetu, kde autor nechape, prečo spravu zakodovali. JEDNODUCHO PRETO ABY TO POSOBILO DOVERIHODNE! DO MRAKOV TO MOŽE NAPÍSAT KDE KDO (videl som na vlastne oči ako niekolko lietadiel napisalo na oblohu vyznánie lasky) ALE DO OBILIA TAKÝMTO SPOSOBOM NIKTO!!! ;)

A ked mi pan autor ukáže ako OHNUT tony obilia, v noci, a ešte z toho vykuzlit stovky metrov štvorcových velký geometrický obrazec, dokonale presný a bez jedineho porušeného stebla mimo tohto obrazca, tak potom to bude pravdepodobnost vytvorenia mimozeskými bytostami uvedených 5%!!!

Momentálne to je tak 99%! ;)

Chcel by som vidiet ksichty všetkých takýchto zadubených skeptikov ked sa raz ukažu celemu svetu!!! :D

12
Lucifer (neregistrovaný) * 06.07.2015, 18:49:26
Deska je ve skutečnosti zploštělý disk, třeba jako již zastaralý datový či hudební nosič. Morseovka to bezpochyby není, ale nejste až tak úplně mimo. S vyplazeným jazykem

11 v jednoduchosti je krasa
miriam (neregistrovaný) * 06.07.2015, 18:43:59
Nebo taky morzeovka Usmívající se Úžasný zkoušel nekdo aplikovat?

10 v jednoduchosti je krasa
miriam (neregistrovaný) * 06.07.2015, 18:37:18
Ja misto disku vidim desku na hraci skřiňku. Možna by to přehrala, vzkaz od ufonu.

Axina
9
Axina 13.02.2012, 08:36:20
Zajímavé je, že žádný komentátor tohoto článku se nepozastavil nad tím, že některá písmena sdělení jsou napsána jako velká. Pokud je mi známo, důvod (i když zcela jistě nějaký být musí), zatím nikdo neodhalil. Má se za to, že jde o nějakou šifru. Sdělení ve sdělení.
Je možné začít tímto směrem bádat. Samozřejmě je třeba analýzu provádět z hlediska anglického jazyka. Jsou spory o to, zda první 2 písmena ve slově "oppose" jsou skutečně velká. ASCII-kódy "o" a "O" a "p" a "P" jsou si podobné. Kritické místo v obilí je narušeno stopami po traktoru.
Intiuitivně bych řekla, že v ta písmena namají být velká. Byla by to anomálie (jediné střídání malých/velkých písmen v jednou slově). Navíc - když slovo "OPpose" budeme považovat jenom za "oppose", bude zvýrazněných slov 8, ne 9. 8 je 2 na 3. V informatice jsou využívany číselné soustavy založené na násobcích 2. Binární, oktalová, hexadecimální.
Hodně úspěchů při luštění! Usmívající se

Axina
8
Axina 12.02.2012, 11:22:19
[7] V perexu článku je řečeno, že jednoduché kruhy byly vysvětlovány jako přírodní úkazy. Fakt je, že jsem se nějak zapomněla zmínit, jak dlouho už se na Zemi vysktují.
Předmětem úvah série článků na NČ nejsou jednoduché kruhy, ale graficky složité agrosymboly, které vznikaly v posledních desetiletích. Vylučuji, že by byly projevem schopností matičky Gaie. (Pokud ovšem nebudeme považovat za schopnost matičky Gaie zrodit ciivilizaci, která je schopná podobných výtvorů.)
Je pravda, že nemáme (my laici) šanci dokázat, oč tu kráčí. Ale někdy je domněnka zvláště důležitá. Zejména nalezname-li v mléce pstruha Usmívající se

7
vera (neregistrovaný) 12.02.2012, 11:02:21
názory jsou to všechno pěkné, jenom se přitom nějak zapomíná na to, že zprávy o kruzích v obilí jsou zadokumentovány už někdy od 16.století, nejsou tedy produktem jen posledních let a moderní vědy. Složitost je možná reakcí na naše schopnosti a vědu, ale jen reakcí. Jestli mimozemskou, nebo civilizace uvnitř zeměkoule, nebo projevem schopností matičky Gaie, to je to oč tu kráčí, a na to jsou naše názory krátké Usmívající se

Axina
6
Axina 09.02.2012, 04:22:04
Dnešní článek zdánlivě uzavírá kauzu formací v obilí. Skutečně jen zdánlivě. Jak čas postupuje, mění se strategie tvůrců agrosymbolů. Přecházejí na vyšší level.
Za 3 týdny se vás pokusím seznámit s agrosymbolem z PROPLETENÝCH křehkých stvolů řepky a s Eulerovou rovnicí.

5
Astra (neregistrovaný) 08.02.2012, 19:49:56
Já se bojím,až když už spadne klec. Všechny tyhlety úvahy jsou možná jen manipulace se strachem lidí z neznáma.Nebo je to hra, při které se autor dost baví.

4
EvaO (neregistrovaný) 08.02.2012, 19:31:17
Ani já nevěřím na mimozemský původ piktogramů. Vyjádření ing.Beneho má logiku. Ale není mi jasné, jako to, že jiní vědci, než even.tvůrci piktogramů (a testování stupně přesnosti zaměření-když to zjednoduším), nepřišli na to, JAK to vlastně je a proč to nedali lidstvu ve známost. Každý vynález na této planetě mohl a může sloužit dobré i špatné věci. Ale vždycky se obě protikladné stránky vynálezu dostaly "na světlo boží", lidstvo se o nich dozvědělo. A to je v tomto případě divné. Když to někdo vymyslel, ať už s jakýmkoliv úmyslem, jak to, že někdo jiný nenašel tu "druhou stranu mince"?

Axina
3
Axina 08.02.2012, 19:20:42
[2] Astro, děkuji za přihrávku. Čekala jsem na ní skoro celý den. Dám sem teď vyjádření, se kterým se osobně ztotožňuji a ze kterého mrazí.

Ing. Eduard Beneš, člena KPUFO Karviná:
V první řadě předesílám, že nevěřím na mimozemský původ zprávy. Současná technologie umožňuje přes družice zaměření jakéhokoliv bodu na Zemi s decimetrovou přesností. Přenos energie po mikrovlnném paprsku rovněž není mimo technologické možnosti velmocí. Myslím, že zprávy z Chilboltonu a Crabwoodu mají společnou pouze snahu o přesvědčení lidí o mimozemské přítomnosti. To je ta falešná karta, se kterou USA hrají už od Roswellu.
Falešný dar je právě ten disk, který nám mimozemšťan, vytvořený v Hollywoodu, nabízí.
Zvláště varovná je poslední věta. "Conduit closing." Není to prosté: "Konec zprávy". Já jsem to přeložil jako "Cesta se uzavírá". Tedy projekt se uzavírá. Uzavírá se jeho první zkušební zaměřovací fáze. Tvůrci agrosymbolů již dosáhli uspokojivého stupně přesnosti a teď začne další fáze, o jejíž následcích můžeme jen spekulovat.

Nechce se mi ani pomyslet na to, že by to mohli vyzkoušet na lidech. Dopadli bychom jako uhynulý, vysušený hmyz, mnohdy přiškvařený ke stéblům v piktogramu...

2
Astra (neregistrovaný) 08.02.2012, 18:36:27
Ať vznikají piktogramy z jakéhokoliv důvodu (kromě něčeho, co by lidstvo ničilo), jsou krásné. Mám ráda jejich geometrii, nápaditost, tajemnost. Nikdy jsem je fakticky neviděla, jen na obrázcích, ale fascinují mě. I to poselství, které přinášejí poskytuje fantazii možnost rozkvětu. Mám ráda věci, které jsou zvláštní, extravagantní. Dokážu si představit i jejich srovnání s verši. V každém člověku verše probouzejí jiné představy. Právě tak piktogramy.

Axina
1
Axina 08.02.2012, 12:00:52
Žádný dotaz, žádný názor...? Usmívající se Také si všichni myslíte, že vytváření formací v obilí je mírumilovná aktivita?

«     1     »