Archiv - Červenec 2013


« strana 1 »

Říše zvířat 3 – Jižní Amerika (1/2)

rubrika: 2.2 Říše zvířat


Jižní Amerika je čtvrtým největším světadílem na zeměkouli. Zaujímá plochu 17,84 milionů kilometrů čtverečních. Vyskytují se na něm pouště, tropické deštné pralesy i chladné horské oblasti. Na západě leží Andy, nejdelší horský hřeben světa, na východě rozsáhlé horské lesy a na severu nížiny s mocnými toky Amazonky. V takových extrémních klimatických podmínkách žije množství neobyčejných zvířat.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 22         


Norsko

rubrika: 2.1 Krásy přírody


Norsko leží v severní Evropě na západní straně Skandinávského poloostrova a na mnoha ostrůvcích v Severním moři, Norském moři, Barentsově moři a v Severním ledovém oceánu. Pod norskou suverenitu patří rovněž arktické souostroví Špicberky. Sousedí se Švédskem, Finskem a Ruskem.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 13         


Říše zvířat 2 – Severní Amerika (2/2)

rubrika: 2.2 Říše zvířat


Díky své velikosti leží Severní Amerika v několika podnebných pásmech. Počasí je zde značně nestálé a teplotní výkyvy mohou nastávat dokonce i několikrát denně. Tomuto podnebí se přizpůsobila i místní fauna. V dnešním dílu představíme dalších 7 živočišných druhů, které patří mezi rekordmany.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 3         


Jak jsem maturovala z fyziky

rubrika: 3.5 Zážitky


Nabízím povídání o jedné maturitě. Samozřejmě o té svojí (a to ještě jen o té její části, týkající se fyziky). Proběhla v roce 1976 na Akademickém gymnasiu Štěpánská v Praze.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 11         


Říše zvířat 1– Severní Amerika (1/2)

rubrika: 2.2 Říše zvířat


Na naší zemi žije až neuvěřitelné množství nejrůznějších druhů živočichů. Zoologové jich dosud popsali asi milion. Se svou prací zdaleka nejsou u konce, neboť mnoho koutů naší planety (počínaje tropickými pralesy a konče mořskými hlubinami) ještě nevydalo všechna svá tajemství. Podle aktuálních odhadů žije na zemi až 7.77 milionů druhů živočichů! Naprostá většina těch, které dosud nebyly popsány, patří mezi hmyz a mikroorganismy. Na tomto blogu bych Vám ráda přiblížila postupně asi 150 druhů zvířat. Živočišné druhy byly vybrány tak, aby byly jimi zastoupeny všechny kontinenty. Samostatnými kategoriemi navíc budou zvířata obývající oceán a zvířata obývající obě polární oblasti. Společným rysem všech vybraných druhů zvířat je to, že jsou v nějakém ohledu rekordmany.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 0         


Jak jsem byla okradena

rubrika: 3.5 Zážitky


Už jsem se zde na blogu svěřila, jak jsem nakupovala na arabském tržišti i jak mne pokousal pes. Příhoda, jak jsem byla okradena, je stará 12 let. Projevila jsem tehdy takovou míru lehkomyslnosti, že to ani jinak dopadnout nemohlo.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 14         


«     1     »