9. Výběr z YouTube


« strana 1 »

Výběr z YouTube


YouTube je největší internetový server pro sdílení videosouborů. Vznikl v roce 2005. V současné době ho vlastní společnost Google. Dle statistik má YouTube v roce přes 2 000 000 000 přístupů denně a každou minutu uživatelé nahrají přes 300 hodin nových videí. YouTube je tak po internetovém vyhledávači Google druhou nejnavštěvovanější webovou službou světa.

Tento článek bude vznikat postupně. Je poměrně pracné ho rozšiřovat. Přesto je publikován, protože se domnívám, že je užitečný i v rozpracovaném stavu.

Obsahem článku je seznam odkazů na videa. Vznikl z ryze praktických důvodů. Na blogu se často vyskytují odkazy na videa na YouTube. Některé odkazy jsou návštěvníkem snadno opakovaně dohledatelné, např. jedná-li se video s písní interpreta, o kterém je publikovaný článek v hudebním koutku. Pokud má však video ilustrativní charakter, např. doprovází poezii, návštěvník blogu ho bude hledat obtížněji. Díky tomuto seznamu stačí pamatovat si téma videa nebo v případě hudebního videa jméno interpreta. Dalším možným využitím článku je prohlížení si seznamu a snadné spouštění libovolného tvaru uvedeného videa. Aktuálně je v seznamu 222 odkazů.

 

Axina


Celý článek »

komentářů: 11         


«     1     »